Malé a roztomilé letadýlko Transavia Airtruk

Malé a roztomilé letadýlko Transavia Airtruk

Jsem nadšený, že vám mohu představit příběh jediného Transavia Airtruk z Austrálie. Zjistěte, proč byl tento poněkud bizarní design tak chytrý. A proč nikdy nevzlétlo. Transavia PL-12 Airtruk je jednomotorové zemědělské letadlo navržené a postavené společností Transavia Corporation v Austrálii.

Airtruk je sesquiplan s ramenními vzpěrami celokovové konstrukce, s kokpitem namontovaným nad protiválcovým vzduchem chlazeným motorem umístěným v traktoru a krátkým trupem se zadními dveřmi. Podívejte se na video z Aircraft Adventures pro více informací :

Byl vyvinut z Bennett Airtruck navrženého na Novém Zélandu Luigim Pellarinim. Má zásobník o kapacitě 1 tuny a je schopen přepravit dva cestující jako topdresser. Jiné verze mohou být použity jako nákladní, sanitní nebo vzdušný průzkumný letoun a přepravují jednoho pasažéra na horní palubě a čtyři na spodní palubě.

V roce 1985 byla vyrobena rozšířená verze a uvedena na trh jako T-400. Motor byl změněn z 6válcového na 8válcový a ocasní ramena prodloužena o 750 milimetrů (30 palců). Další drobné změny se týkaly aerodynamiky. Testy chvění opět provedl ARL a výroba pokračovala. Délka: 6,4 m. Rozpětí: 11,98 m. Výška: 2,74 m. Maximální rychlost: 103 kn (119 mph, 191 km/h).