Motory Tatra jsou unikátem v 21. století

Motory Tatra jsou unikátem v 21. století

Jak si tato značka mohla vydobýt své místo v automobilovém průmyslu na konci 19. století? Její zrod v moravské Kopřivnici zapříčinil nadčasovost, kterou se může pyšnit i v dnešní době. Samotná historie je velmi bohatá a český národ může být velice hrdý. Kočárové vozy měnící tvar a vzhled, směřující jako předchůdci dnešních automobilů daly možnost i ostatním státům nahlédnout do zákoutí kvalitní značky.

Nadčasovost

Výkonný motor, který je skutečný držák? Motor chlazený vzduchem, bez chladiče a vodní soustavy je raritou mezi ostatními motory. Složité elektronické zařízení zde skutečně nehledejte. Převažuje snadná údržba a jednoduchý servis tohoto mechanického komplexu. Typů samotných Tatra motorů nalezneme hned několik.Další specifikou je valivě uložená kliková hřídel, což je jedinečným řešením.

Využití Armádou ČR

Ozbrojené síly chránící nejen naši vlast využívají ke své práci právě Tatru. Nejen československá armáda, ale i česká používá tyto typy vozidel podílející se na zajištění hladkého chodu. Spolehlivost, nezničitelnost a možnost těžkého nákladu? Právě to jsou jedny z výhod, pro které si těchto motorů armády cení. Nákladní automobily můžeme považovat za stavební kameny, neodmyslitelně patřící k překonávání nelehkých překážek. Sice se automobily Tatra jako takové již nevyrábějí, ale motory najdeme stále na našem trhu, a také proto mají tyto vozy takřka nekonečnou životnost.

Automobilové závody Dakar

Nezapomněli jsme ani na světoznámé závody Dakar, které podporuje značka Tatra. Je tomu více než 30 let, kdy se poprvé zúčastnila závodů. Vítězství si mohla na své konto připsat už 6x za dobu konání samotného Dakaru. Těžká nákladní vozidla si vždy dokázala prorazit cestu a neochvějně si šla za svým.