CruiseUp je unikátní koncept létajícího vozidla

CruiseUp je unikátní koncept létajícího vozidla

CycloTech představuje CruiseUp, vzdušné vozidlo, které vizualizuje výhody technologie CycloRotor a jeho schopnost 360° vektorování tahu v kompaktním designu orientovaném na cestující. Na základě 15 let vývoje technologie CycloRotor, testování v aerodynamickém tunelu a zkušeností z více než 500 letů jeho technologického demonstrátoru je koncept CruiseUp navržen tak, aby vyhovoval individuálním potřebám letecké mobility, které se očekávají v příštím desetiletí.

Otevírá nové možnosti pro každodenní aktivity pohodlným, jednoduchým a bezpečným způsobem, protože udržitelná individuální letecká mobilita se v tomto století stane realitou a nahradí pozemní dopravu s intenzivním znečištěním. Konfigurace 6 CycloRotor CruiseUp poskytuje vysokou úroveň redundance, která umožňuje létat a přistávat bezpečně i v případě poruchy rotoru.

Specifická orientace 6 rotorů, se 2 na podélné ose vozidla, umožňuje vysoce přesný let do stran a vzad, stejně jako brzdění ve vzduchu – to vše bez naklánění nebo naklánění vozidla. Vyvinuto jako součást studie proveditelnosti CruiseUp poskytuje cestujícím vynikající zážitek z cestování s maximálním komfortem, vysokou manévrovatelností a plynulým přechodem z visení na dopředný let.

Oddělením dráhy letu od polohy vozidla a kompenzací poryvů v drsných povětrnostních podmínkách využívá CruiseUp na CycloRotorech a jejich jedinečných schopnostech vektorování tahu 360°.

To umožňuje cestujícím pohodlně cestovat v městských, příměstských a venkovských oblastech. CruiseUp nabízí maximální rychlost 150 km/h a dojezd 100 km, přičemž většina velkoměst a jejich předměstí se nachází v okruhu 20 km.

S rozměry 6,7 m x 3,3 m je CruiseUp jen o 50 % větší než současná auta a mnohem menší než většina konceptů aerotaxi, a hodí se tak do našeho domácího prostředí,“ říká projektová manažerka Andrea Marchsteiner. Zatímco 20. století naučilo lidstvo létat s fosilními palivy, ve 21. století se „létající auta/letecká auta“ bez emisí stanou součástí nové normality.