Veemo: Plně uzavřené elektrokolo na solární pohon

Veemo: Plně uzavřené elektrokolo na solární pohon

Myšlenka je taková, že si lidé mohou tato elektrokola půjčit a používat je jako rozšíření systému veřejné dopravy v daném městě. Elektrický asistent umožňuje lidem s různou kondici používat kolo a pohybovat se po městě, aniž by se potili nebo namočili, když prší.

Veemo je neuvěřitelné plně uzavřené elektrické jízdní kolo s 80wattovým solárním panelem na střeše pro dobíjení baterie. Bylo navrženo společností VeloMetro, aby bylo sdíleným vozidlem ve Vancouveru a nakonec ve městech po celém světě.

Tento ebike dokáže jet až 30 km/h a baterie mu dává dojezd 100 km. Aby bylo možné tato elektrická kola provozovat jako vozový park, ale bez drahé infrastruktury, plánuje VeloMetro mít systém výměny baterií s kamionem nabitým nabitými bateriemi, který bude jezdit a vyměňovat baterie s nízkou spotřebou.

Kody Baker ze společnosti VeloMetro si myslí, že tato kola (velomobily) pomohou městům přejít k modálnímu posunu směrem k tomu, aby lidé vystoupili z aut s jedním pasažérem do aktivní dopravy.

Pozitivní dopady přechodu na jiný druh dopravy by znamenaly méně aut na silnicích, méně hluku a znečištění ovzduší, více prostoru pro cyklostezky a zdravější obyvatelstvo. Veemo má dokonce tlumiče, elektricky ovládaná okna a zámky a prostor za sedadlem pro potraviny nebo zavazadlo.