Eleuthera: 100m jachta s venkovním kinem

Eleuthera: 100m jachta s venkovním kinem

Eleuthera je 100m Sport-Open M/Y od Azcarate Design, vytvořená za účelem představení nové úrovně super luxusních jachet, navržených tak, aby byly jedinečné, rychlé, s dostatečnými vnitřními a vnějšími plochami.

Jachta, která ctí jméno nejdelšího ostrova Bahamy, byla navržena tak, aby dosáhla nízké hloubky vody na plážích a klíčích Karibiku a na nejúžasnější místa na světě.

Hlavní myšlenkou bylo spojit „sportovně-agresivně“ vypadající superjachtu s konceptem rozlehlých otevřených prostorů dohromady a vytvořit projekt, který by si život na M/Y užil na nejvyšší úrovni.

Užívat si každého centimetru jachty bez jakéhokoli omezení bylo jedním z kritických rysů designu, takže jsme maximalizovali hlavní oblasti, abychom vytvořili velké obytné prostory, které vám umožní relaxovat na jiné úrovni pohodlí, také proto, že jsme chtěli, aby všechny naše prostory byly obsazené našimi klienty a jejich hosty.

Hosté mohou najít bazén, salonek a jídelní prostory na hlavní palubě, jídelní prostory lze navíc přeměnit na taneční parket nebo otevřené kino, kde si mohou vychutnat skvělé filmy pod širým nebem.

K dispozici jsou dvě soukromá schodiště, která vedou přímo na majitelovu 360stupňovou terasu. Přistávací plocha pro vrtulníky je navržena s hydraulickou plošinou, kde může udržet vrtulník ve vyhrazené kryté garáži přímo pod ní.

Interiér je inspirován starověkou řeckou architekturou, využívá minimalistické uspořádání a materiály, přesto zobrazuje extravagantní památky, jako je Parthenon a Diův chrám. Myšlenkou konceptu bylo modernizovat tuto prezentaci a vytvořit plovoucí luxusní chrám.