Toto je unikátní koncept samovyvažovacího motocyklu

Toto je unikátní koncept samovyvažovacího motocyklu

Jaká budou vlastně rozhraní člověk-stroj v budoucnu? Tento experimentální model spojuje mobilitu s inteligentními technologiemi za účelem studia této otázky.

Yamaha Motor předpokládala, že dosažení užšího vztahu mezi jezdcem a strojem, ve kterém spolu harmonicky rezonují jako partneři, povede k novým formám Jin-Ki Kanno*, a od představení MOTOROiD v roce 2017 společnost od té doby pokračuje ve svém výzkumu a vývoji. technologie, návrhy a další založené na tomto konceptu.

Jako další evoluce původního MOTOROiD je MOTOROiD2 také vozidlem pro osobní mobilitu, které dokáže rozpoznat svého majitele, vstát ze stojanu a pohybovat se vedle svého jezdce, ale také má zřetelně realistický pocit, když mu někdo jede na zádech a má přítomnost spíše jako celoživotní společník.

Systém Active Mass Center Control System (AMCES) pro snímání postoje a samovyvažování, stejně jako systém umělé inteligence pro rozpoznávání obrazu pro rozpoznání a reakci na obličej a gesta majitele, byly dále vylepšeny.

Kromě toho má MOTOROiD2 novou strukturu Leaf na rozdíl od jakéhokoli předchozího motocyklu, což dává modelu podvozek specializovaný pro realistické a doplňkové reakce na jezdce.