SHANE: Koncept dvoukolového elektromobilu

SHANE: Koncept dvoukolového elektromobilu

SHANE se vyznačuje velkými koly, která minimalizují valivý odpor, a regeneračními rázy uvnitř kola, které šetří tlumicí energii pro dobíjení baterie. Paralelní kola automaticky reagují vzhledem ke karoserii vozu, aby udržela vůz v dokonalé rovnováze i při vysokých rychlostech.

SHANE, vytvořený Shanem Chenem, zamýšlený jako praktický a efektivní pro každodenní použití ve městě a na dálnici, využívá fyzikální zákony v rámci pokrokového přístupu k vytvoření futuristického zážitku z jízdy pro dnešní motoristy.

Posouvání těžiště SHANE vzhledem ke kolům působí proti hnacímu a brzdnému momentu, aby udrželo vůz v rovině, takže je stejně stabilní a bezpečné jako na čtyřech kolech.

Pryč je komplikovaný systém řízení předních kol. Místo toho je manévrovatelnost a parkování se SHANE snadné díky ovládání diferenciálu dvou kol. Díky plné autonomii je SHANE perfektní jak jako osobní vozidlo, tak jako kyvadlová doprava pro každodenní dojíždění.

Posouvá také svou časovou osu dále do budoucnosti, protože technologie pro autonomní řízení nyní stěží překonává autonomii úrovně 3 a po této budou další dvě.

Nová koncepce – kdy kola automaticky reagují na karoserii vozu, aby vůz udržela v dokonalé rovnováze – znamená, že vůz může bezpečně cestovat vysokou rychlostí, což dříve nebylo možné.